Programcılara: 10 araç Linux sisteminize yüklemelisiniz

Programcılara: 10 araç Linux sisteminize yüklemelisiniz

Programcılara: 10 araç Linux sisteminize yüklemelisiniz

Programlama ve Linux; aralarında kparılamaz bir bağ vardır. Programlama bilgisayarın anladığını okur, insanın anladığı dili bi alette bize gösterir. Elbet Linux sistemleri yapabildiğini windows yapamaz; insanların çoğu linuxu kullanmıyor çünkü bunlar facebook vb. için kullanıyorlar bu insanlar normal insanlardır, biz burada normal insanları bahs etmiyoruz biz programcıları bahs ediyoruz. Aha unormal olanlara (programcılara) 10 linux araçı veriyoruz, eğer sende unormal birisisen, Bu konu ilgini çekecektir.

Brackets :

Güçlü bir editördür, bir kaç sistemde çalışır windows ve linux, bu araç web komutları çözüp inceler, başka dillerde de işi yörür ve program da yazabilirsiniz Rouby, C ve C++ gibi ancak bu dillerin bu araçta çalışması için comleiper gerekir, bu araçta olmadığı için sadece web programlama da işinze linux sisteminizde yarayacaktır.
Yüklemek için buraya tıklayın.

Eclipse :

Linuxun en güçlü araçlardan biridir. Editör gibi diye biliriz baya yazılım dillerini alır en başta da java, 1 milyon fazla yükleyen olmuş, çok işlerde, büyük şirketlerde aşırı derecede kullanmaktadır. Android uygumaları ve Java ile program yapılır
Yüklemek için buraya tıklayın.

Anjuta DevStudio :

Programcıya uygun bir arayüze sahiptir. Çeşitli dillerde yazılım sektöründe yardımcı olmak için bu programın yararlanabilirsin, C++, C, Python, Java ve JavaScripts dillerini desteklemektedir
Yüklemek için buraya tıklayın.

Definition

Atom : Güçlü bir editördür, editör harika özelliklere sahiptir, profesyoneldir, iyi bir arayüze sahiptir, hafiftir. Bu program çeşitli sistemlerde kullanılabilir, Mac, Windows ve tabi Linux. Sistem dosyalarının scan yapabilme özelliğine sahiptir.İstediğiniz kadar da arayüzeyi düzenleyebilirsiniz.
Yüklemek için buraya tıklayın.

Bluefish :

Belki de en eski editörlerinden biridir, editörlerin arasında Belki de en ünlüsüdür. Basit bir arayüze sahiptir, kullanımı kolay, bu editör birçok programlama dilleri için verdiği destek ile karakterizedir, Özellikle son versiyonunda. 20 yazılım dillerini desteklemektedir.
Yüklemek için buraya tıklayın.

VIM :

Başka editör Linux sistemi için inşa edilmiştir. Unix in en ünlü editörlerinden biridir. Akıllı bir editörü ve geliştirici ve programcılara adanmış. Onlara bu düzenleyicisi aracılığıyla geliştirilen becerilerini ve yazılımı istismar tam deneyimi sunar. Bu sistem düzenleyicisi olmak sektörüne sahiptir. Programcıların editördür.
Yüklemek için buraya tıklayın.

GNU Emacs :

Bu program da programcılar için tasarlanmıştır, program arayüzü tamamen profesyonel ve uygundur. Bu program yazılım dilini diline göre renklendirme özelliğine sahiptir. program yeni kullanıcılar için (rehberlik) desteği özelliğine sahiptir. Böyle Arapça gibi Latince tüm kusurlu harfleri destekler. Ve daha birçok şey.
Yüklemek için buraya tıklayın.

Kompozer :

Sanayi siteleri ve web sayfaları için iyi bir programa mı ihtiyacınız var? Size bu programo öeriyorüz. Program güzel bir şekilde çalışır ve kodlarını yazmak için zaman yok olanlar için bir dizi oluşturur. Kısacası, bu program ideal bir programdır web sitelerini geliştirmek için.
Yüklemek için buraya tıklayın.