JPEG, PNG ve GIF arasındaki fark nedir?

JPEG, PNG ve GIF arasındaki fark nedir?

JPEG, PNG ve GIF arasındaki fark nedir?

Selamun Aliyküm .. Bazen, resim yüklerken, bazı görüntülerin biçiminde olduğunu ve başka resimlerde başka resimlerin göründüğünü fark edebilirsiniz ancak resmin varlığı ve kalitesi iyi olduğu sürece bunlara dikkat etmiyorsunuz ve hatta tasarımcı tasarımcıları vardır Alfotoshob tasarımını tasarlarken Don Ama bilmediğiniz şey, özellikle resimlerdeki dosya biçimleri arasında büyük bir fark var ve bugün size JPEG ve GIF biçimi ile PNG arasındaki farkı açıklayacağım.

Jpeg formatından bahsederseniz, dosyanın büyüklüğünü değil, resmin boyutunu veya boyutunu büyük boyutlu resimleri kaydetmek için kullanıldığını söyleyebilirim.Bu format, büyük boyutlu görüntüleri iyi kalitede ve hafif boyutta kaydetmenizi sağlar. Örneğin, 1600x1200 boyutlu bir JPEG resminiz varsa boyut 300KB olur, ancak örneğin PNG 1Mb ye kadar çıkabilirse hiçbir fark olmadığını söyleyebilirsiniz Büyük boyda, özellikle bir görüntüyü bir sitede yüklemeye çalışırken veya örneğin bir konumda kullanmaya çalışırken fark var P, bu sayfa yüklemeyi çok ağır yapabilir.

.

Kullanım açısından formüllerden bahsedeceğiz, sıklıkla kullanılan PNG formatında iken JPEG formatının büyük boyutlu, küçük, çeşitli görüntüler ve güneş veya ışıklı görüntüler için de kullanıldığını unutmayacağız. Logolar veya simgeler için harika gizli arka planın avantajı ve görünmez olmasını sağlamak için ya GIF çoğunlukla animasyon veya animasyon görüntüleri için kullanılır ve özellikle de sitelerde kullanılacak diğer resim türlerinde de kullanılır.

Renklerle ilgili konuşursak, birçok rengi desteklemediği için son sıralardaki GIF yi buluruz, bu nedenle çoğunlukla yüksek kaliteli görüntüler HD de bulunmaz, yalnızca küçük ve küçük animasyonda olurken, tüm renkler için JPEG desteğinin ilk konumunu işgal eder Ve görüntüyü en yüksek netlik derecesinde gösterin.Şu anda bu biçimler hakkında bilmeniz gereken tek şey JPEG hemen hemen tüm görüntü türleri için geçerlidir, PNG GIF ler için geçerlidir ve GIF, animasyonlar veya animasyonlar için iyidir.