Windows 64 ve Windows 32 arasındaki hız, verimlilik ve güvenlik düzeyi farkı

Windows 64 ve Windows 32 arasındaki hız, verimlilik ve güvenlik düzeyi farkı

Windows 64 ve Windows 32 arasındaki hız, verimlilik ve güvenlik düzeyi farkı

Bu yazıda, Windows 64 ve Windows 32 arasındaki farka ve her bir sürümün artı ve eksilerine bakacağız ve neden Windows 64 ü tercih etmeniz gerektiğini sunacağım.

Bilgisayar tarihinin anlamı "64" :

İki tür arasındaki farklılıkları açıklamaya başlamadan önce, 64-bit in ilk önce ne demek olduğunu bilmeliyiz. Bilgisayar işlemcisi kayıt defteri denilen bir şeyden oluşur İşlemci içinde, daha verimli bir performans elde etmek için hızlı bir şekilde erişmesi gereken tüm verileri muhafaza eden bir saklama alanıdır. "Bit" anlamı kayıt ekranıdır. 64 bitlik kayıt defteri, 32 bitten fazla veri depolayabilir. 32-bit sistemler 45 yıldan daha önce tasarlandığında, 232 yi içerecek şekilde tasarlandı. Wan başlığı, o zaman hayali olarak kabul edilen, ancak yeni bilgisayarlarda bu kadar etkili olmayan, 4 GB a kadar bir RAM a sahip.

.Windows 64 ve Windows 32 arasındaki fark :

İki terimin anlamını bildiğinize göre şimdi Windows 64 un neden yüklü olduğunu hatırlatacağız, ancak Microsoft deneyiminizi geliştirmek çok önemlidir. İki terimin anlamını bildiğinize göre şimdi Windows 64 un neden yüklü olduğunu hatırlatacağız, ancak Microsoft deneyiminizi geliştirmek çok önemlidir. Ram ı arttırma ihtimali : Dediğiniz gibi, Windows 32, 4 GB ı aşmayan bir RAM kurmanıza izin verir. Endişelenmeyin, hafif programlar kullanıyorsanız bu sizin için çok uygun olabilir, ancak inanıyorum ki, oyunlar ve düzenleme gibi ağır programlar kullanırsanız kesinlikle zarar görürsünüz. Ancak 64 bit teknolojisi ile 17 milyardan fazla gigabayt RAM yükleyebilirsiniz Daha verimli : Windows 64 ile sadece RAM i arttırmakla kalmaz, aynı zamanda donanım yeteneklerinden dolayı sisteminizin askıda kalmasını veya durmamasını ve ikincil sistemlerin (grafik kartı gibi) RAM ı ihtiyaç duyduklarından çok daha fazla tüketmeyeceğini göreceksiniz. Daha gelişmiş güvenlik özellikleri : Windows 64 ve yeni bir 64 bit işlemci ile, aygıtınızın çekirdeğini korumak ve yüklediğiniz sürücülerin sorunsuz olmasını sağlamak gibi Windows 32 kullanıcılarının kullanamayacağı özelliklerden yararlanabilirsiniz

Oumak isteye bilirsiniz : İşte ücretsiz torrent dosyalarını indirmek için en iyi 8 site
Oumak isteye bilirsiniz : Windows 10 a geçme ve sistemin eski sürümlerinden vazgeçme nedenleri
Oumak isteye bilirsiniz : Şimdiye dek yapılan en iyi 30 hacker filmi, hackleme ve teknoloji
Oumak isteye bilirsiniz : Sıkılmışken ziyaret edecek harika siteler
Oumak isteye bilirsiniz : İndirme bağlantısıyla en iyi ses düzenleme programı " Audacity "