Windows 10 a geçme ve sistemin eski sürümlerinden vazgeçme nedenleri

Windows 10 a geçme ve sistemin eski sürümlerinden vazgeçme nedenleri

Windows 10 a geçme ve sistemin eski sürümlerinden vazgeçme nedenleri

Windows 10 hakkında çok şey duyuyor ve gizliliğimize nasıl nüfuz ettiğini ve casuslarımızı nasıl etkilediğini biliyorum ama kişisel deneyimlerime dayanarak, bu işletim sisteminin tarih boyunca Microsoft tarafından çeşitli faktörler için üretilen en iyi araçlardan biri olduğunu görüyorum. Windows 10 a taşınmasının geri döndürülemez olmasının bazı nedenleri aşağıda belirtilmiştir

Hız :

Hız, Windows 10 a geçmenin en önemli nedenlerinden biridir. Windows 8 e yükseltmediğiniz biriyseniz, elde edeceğiniz büyük hız noktasını kaçırdınız ve önceki sürümlere göre büyük farktır, Ancak Windows un avantajlarından yararlanmak için bir şansınız olacak. Bu hız, cihazı 16 saniyeyi aşmayan bir hızda çalıştırmak ve programları hızla açmak ve çabucak kapamaktır. Windows, Mac ve Linux da bile bu noktadan daha iyi performans gösterdi. Hız aynı zamanda oyun işlemcisinin 4 kat daha hızlı oynaması bekleniyor.

.

Başlat menüsü :

Teknik topluluğun sesleri büyüdü ve Başlat menüsünü Windows 8 de bir Metro arayüzü ile değiştirdikten sonra geri getirme keyfi arttı. Bu liste, Windows 95 ten beri ortaya çıktığı için biraz komiktir; yani Microsoft un eski sistemi bu sefer menüyü saklamaya ve kullanmaya devam etmeye karar vermeye karar verdiği için bilinmektedir.

En iyi tarayıcı :

Microsoft u yeni tarayıcı dönemine geri döndürdü. Bu, uyumluluk ve hızın mükemmel olduğu anlamına gelir ve bazı yeni teknikler eklenir ve okuma modu ve diğerleri gibi yararlı olur .. Bu tarayıcı ayrıca, Chrome un aksine çalışması için fazla güç gerektirmediğini gösterdi. Yeni güncelleme, ona yararlı eklemeler için de destek verdi.

Koruma: Windows a taşınmanın en önemli nedenleri :

Windows 10 a geçmenin en önemli beş nedeninden biri: Bu sürüm, diğer özelliklere ek olarak Windows 8 in güvenli önyükleme özelliğini koruyor. Ayrıca Windows u bir kod, yüz veya parola ile kilitleyebilir. Verileri bilgisayarınızı satmadan önce güvenli hale getirecek sabit disk sürücüsündeki verileri şifrelemek için özellikler de vardır.Virtual Desktops :

Mac kullanıcıları, yıllarca bir ofisten diğerine geçiş becerisinin faydalı olduğunu düşünüyorlardı. Şimdi, Windows 10 a tanıtıldı. Burada, arama kutusunun yanındaki simgesini tıklayabilir ve masaüstleri oluşturabilir ve aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik, özellikle bilgisayarlarında çoklu görev gerekenler için Windows 10 a geçişin en önemli beş nedeninden biridir.