Programcılara: Size google chrome araçları programlama işinize yardım edecektir

Programcılara: Size google chrome araçları programlama işinize yardım edecektir

Programcılara: Size google chrome araçları programlama işinize yardım edecektir

Artık her şey hazır bizim için yapacağımız işin, hobilerimiz.. Büyük teknik şirketler bizlere her imkanı sağlıyor, tek bizlere değil, geliştiricilerde sağlıyor internetti daha da ileriye taşımak amacıyla. Bu konuda programcı dostum, bir kaç google chrome araçları sizlere sunacağız site programlamanızda çok işinize yarıyacaktır.

ColorZilla :

En basitlerinden başlayalım, google chrome aracı programcılara özel. Bu aracın görevi sitelerin renklerini açıklar, yani; renklerin komutunu size gösterir, sizin yapacağınız siteyi "scan" yapmak, sonra css dosyanın özeliklerini aramak uygun rengi bulana kadar. Hoş bir site kurmanıza yardımcı olacaktır.
Yüklemek için buraya tıklayın.

Page Ruler :

Logo yu kıyaslamak için, size istediğiniz sitenin logo buyutunu gösterecektir.
Yüklemek için buraya tıklayın.

Chome MySQL Admin :

Bu araç Database i profesional bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Size bit grafik tablo oluşturur; tabloda her bilgiler, static ve bazı araçlat size sağlar problemleri çözümünde işinize ep iyi yaarıyacaktır.
Yüklemek için buraya tıklayın.Caret :

Güçlü bir editor tur, Güçlü bir araçtır program yazarsınız, site korarsınız, komutları yazarsınız üstelik google chromeden çıkış yapmadan. Yüklemek için buraya tıklayın.

JSON Formatter :

Zorluk çekiyorsunuz mu komutları başka bir sayfadan alırkan hepsi bir satırda olurken ? Bu araç bu araç bire bir işinize yarar komutları ayırıp satrırla dizer komutle diğer komutu renklerle fark eder, basit bir araç, ama etkili. Yüklemek için buraya tıklayın.

Chrome Dev Editor :

Başka bir google chrome aracıdır, aynı "Caret" gibi ancak bu daha basittir. Yüklemek için buraya tıklayın.

LiveReload :

Bir website korduğunuz zaman; komut yazıyorsunuz, sonra kaydet diyorsunuz, ondan sonra browserde açıyorsunuz, her yeni bir şey eklediğinizde sayfayı güncelleştiriyorsunuz yeni eklediklerinizi görmek için. Tamam, "LiveReload" basit bir araçtır bu olayları size kolaylaştırır, yani yeni bir komut yazdığınızda sitenize browserden girer girmez(güncelle yapmadan) otumatik şekilde sayfayı güncelle yapacaktır. Basit bir araç ama website kormaktasanız işinize yarayacaktır.
Yüklemek için buraya tıklayın.