Nasıl Web Sitenin İsmini Koyarsın

Nasıl Web Sitenin İsmini Koyarsın

Nasıl Web Sitenin İsmini Koyarsın

Web sitenizin ismi dikkatı edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Bu Blog de size dikkat edilmesi gereken bir kaç yol vereceğim web sitenizin ismini koyacağınız zaman dikkat ediniz.

Sonucunun (Web Sitenizin ismin) Uzunluğu :

Elinizden geldiği kadar Domain in (websitenin ismi) kısa koyunuz, ziyaretçi kısa domain leri tercih eder ezberlemesi daha kolay olur.

Benzer İsimler :

çok benzer domain ler var, mesela "w3schools.com" ve "w3school.com". Ellinden geldiği kadar benzer isimlerden uzak dur. Benzer isimlerin bazı kötü yanları: Trafik toplamak, kendilerini Şühret etmek, sizin sayfanızın ismini kullanarak ziyaretçi kazanmak, sitene zarar vermek vb. En avantıcı sitenin ismine yakın bi Domain kiralamaktır.

Kolay Ezberlenecek Domain :

Ziyaretçinin kolay ezberliyeceği vi domain, bu (- , _ ) harifler olmasın, kolay Domain i ziyaretçi unutmayacak, Ziyaretçiler sayfanızın Ruhudur. Onlar olmadan sayfanız hiç bir işe yaramazdır.

Bazı dikkat etmeniz gereken konular :

Elinizden geldiği kadar Domain unuz ".com" olsun. Elinizden geldiği kadar sayfanızın url i 6 harf ile 10 harf arası olsun. Elinizden geldiği kadar (_) işareti eklemeyin Ünlü isimlerden uzak durmanıza bakınız, böyle siteniz daha gerçekçi olur.