Bu nedenlerden dolayı, programcılarla arkadaşlık kormanız gerekir

Bu nedenlerden dolayı, programcılarla arkadaşlık kormanız gerekir

Bu nedenlerden dolayı, programcılarla arkadaşlık kormanız gerekir

Programcı ile dost ol .. yada olmaya çalışarak öl ! Garib demi belki de saçma geliyor size, bu konu için bir slogan olarak bu tabiri seçtim. Amacım programcı ve geliştirici kıvrımları arasına girmek için konusu değildir, bu iki özelliğe programcı kelimesi ile konumuza girelim. Neden programcı o kişiyi bilmeye tanımaya haklısın, programcı insanları onaylamaz ilişkilerine giremez diye bu konulara hiç girmeyeceğım, bunlar boş sözler amacı bu zeki kişiyi karekterini kirlemektir. Hatta sanmayın ki ben kendime bahsediyorum bakmak veya bu konuyla üzerinden arkadaşlar kazanmaya çalışmaya çalıştığımı sanmayınız. Bu konuda size vereceğim bir kaç sebeb neden programcı ile arkadaş olmanız gerektiğini gösterecektir..

Zihin öncesi Kişiselliği :

Ben programlanmış zihinsel yetenekleri hakkında konuşmak olacağını yönü vardır, ama önce izin ver özel kişiselliğini anlatım; ve onunla nasıl faydalanmağını, sakın bana çıkarıcı olacağını söyleme, biz bir arkadaşa ihtiyacız ve arkadaş bize ihtiyactır. O yüzden arkadaşını iyi seç, programcının kişiselliği futbolcunun kişiselliği gibi değil, öyle olsaydı bakardın gece gündüz yerinde duramazdı. Programcı odaklanan biridir, aşırı dercede sabırlıdır, duyarlıdır, ona rağmen organizasyondur diyameyiz, tüm bu adetler ve özelikler sonsuz yalnız oturuşundan komutlarla orada burada kayıp olmaktan geliyor. Söylemek istediğim böyle bir arkadaştan şunları kazanırsın: İlk olarak, zor ve kızğın durumlarında yanında durar kendini kaypetmez, ikinci şey bu arkadaş hazinedir dostom böyle sabırlısını bulamazsın. .

Sorunları düşünmez .. çözümleri düşünür :

Genellikle arkadaşlar bir konu için tartışırlar, veya bir sorun için tartışırlar, az olanlar çözümü düşünür.. Fakat birçok programcı bu zihniyete sahiptir. Programcılar bi, sorundan en az vakit en az çaba harcayarak çıkmayı isterler. O sebeble programcı bir dostun olsaydı tartışmazsınız veya az tartışrsınız ve direk çözüme yol açarsınız.

Her şeyi bilmez.. ama hemen hemen her şeyi anlamaya çalışır :

Çok az insan bu ilkenin farkındadır. Genelde bir kişiye sorarsanız "uçak nasıl uçuyor ? diye.." bilmiyorum veya boş şeyler kendisi uydurup konuşacak. Ama aynı soruyu programcıya sorsan büyük ihtimal cevabını vermeyecektir, ama anlamaya çalıiıp anladığını sana sunacaktır.

Cevapı dilinin ucunda :

Bahse girerim ki; bir programcı ile bi geziye çıkın, mesele "neden bu yolu seçtık" veya "ne yapacağız orada" diye sosanız hemen cevabını size söyleyecektir, çünkü programcı bir iş yapmaz çalışıp o yapacağı iş potansiyeli olumlu, olumsuz olacağını, o hemen hemen her ihyimalı düşünüp yapar, bu sanatı programcılardan başkası kimse bu güzel bir şekilde başaramaz. Ondan programcıdan inip kalkman her kişinin inip kalktığı kişilere benzemez, çalışıp ve sonuçlanmasından sonra hamle yapar, bu da senin için bir define olarak kabul edinecek bişeydir.