Bir korsan, bilgisayar korsanlarının gizli dünyasının sırlarını ortaya çıkarıyor

Bir korsan, bilgisayar korsanlarının gizli dünyasının sırlarını ortaya çıkarıyor

Bir korsan, bilgisayar korsanlarının gizli dünyasının sırlarını ortaya çıkarıyor

Hacker la röportaj (Nawras Khalil)

Çalışmanız nedir? Saldırmayı nasıl öğrendin?

Çalışmalarım için, lise diploma sahibiyim Bir üniversiteye katıldım, ancak kendi koşullarım yüzünden bıraktım. "Hack" dünyasında yolculuğumun başlangıcı Yönetici olarak bir Web sitesinde bulunduğumda, korsanlara ve bilgisayar korsanlarımdan muzdariydık Bu da koruma yöntemlerini öğrenmemi sağladı. Bilgisayar korsanları sitesine girme yolları ve mekanizmaları hakkında bilgi dahil olmak üzere, bu bölgeye girdim, her şeyi adım adım öğrendim, şükürler olsun bu ileri aşamaya ulaştı.Bilgisayar korsanları gerçek karakterlerini açıklamıyor, bunu neden yaptın?

Daha önceki atılımlarım iş arama yüzünden geliyordu, geri bildirim aldım ve düşünmeyi bıraktım ve kişiliğimi herkese açıkladım.Taif Üniversites nden başka hükümet web siteleri de kursunladın mı?

Taif Üniversitesi nin sitesine girmedim, ancak sistemlerinde bir kusur keşfettim ve bir mektup gönderildi ve ayrıca Krallığın bakanlıklarına bağlı beş sistemde bir kusur ortaya çıkardı. Suudi hükümet web sitelerinin çoğunda koruma seviyemiz ortalama olarak düşük.Hangi siteye girmek istersin?

Kimliğim işsizlerin ifadesi olarak ortaya çıkmadan önce kimseye ve tüm atılımlarımıza zarar vermek istemiyorum. Kimliğimi tespit ettikten sonra, hassas sitelerin nüfuzunu test ediyorum, sistemdeki hataları keşfediyorum ve onları bilgilendiriyorum. Eğer nüfuz etme arzusundaydım, siteler din ve pornografi için düşman olurdu ve böyle atılımlar yaptım, ancak haberlerini yaymak istemediğim için yayınlamıyorum. .Devlet sitelerine hackerlar tarafından saldırıya uğrarsa, onları yok etmeye ve bilgilerini açığa çıkarmaya ve önemli verilerdeki zararın arkasında kimin olduğunu açığa vurmaya hazırım.Bazı sitelere nüfuz etmek için finansal teklifler alıyor musunuz?

Evet, özgeçmişinde Twitter hesabımda listelediğim mail ve watt larda mesajlar alıyorum ve hepsi web sitelerine veya hesaplara maddi miktarlarla girmeyi talep ediyor Ancak kabul etmiyorum çünkü kimseye zarar vermek istemiyorum ya da iki kişi arasındaki hesapları çözmek istemiyorum. Ayrıca tehditler aldım, ama önemsemiyorum, çünkü bunların çoğu sadece mektuplarSizi korsan olarak etik kontroller var mı?

Evet, ahlaki yakışıklık, kırmızı çizgiler var, bunları aşmamak için kontroller var, ve sistemlerden birinde bir kusur keşfettiğinde, bilgi alabilir ve veriler kendileri yüzünden yayınlamaz veya şantaj yapmaz ve boşlukları kapatmaya ve ulaştığımız pek çok zayıflığın dengesizliğini gidermeye yardımcı oluruzCPV ile çalıştın, eserinizin doğası neydi ve neden onları terk ettiniz?

Siber suçlar ve gasp davalarında çalıştım. Daha güçlü bir teklif aldığım için istifamı sundum, ancak hizmetlerimi herhangi bir zamanda talep etmeleri durumunda da hizmetlerimi sunmaya hazırım.Penetrasyon deneyiminizden nasıl geliştirirsin?

Evet, teknik haberler takip ederek kendimi düzenli aralıklarla geliştiriyorum, çünkü korsan dünyası hızlı bir şekilde gelişiyor ve bu alandaki olayları takip etmek zorundayım veya ilerleyemem.Çalıştığınız çalışma alanında hayal ettiğiniz neyiniz var?

Güvenlik ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlaşmış bir şirketin kurulması..